Kontaktpersoner og udvalgsmedlemmer i BKF’s regionale afdelinger

BKF har ni regionale afdelinger, fordelt over hele landet.

BKF’s regionale afdelinger arbejder med at styrke den professionelle billedkunst lokalt, f.eks. ved at samarbejde med kommuner, arrangere lokale udstillingsarrangementer, engagere sig i værksteder for professionelle billedkunstnere eller tage initiativ til andre lokale billedkunstneriske aktiviteter.

(Find BKF’s medlemmer opdelt efter regioner ved at søge i BKF’s medlemsliste her…)

BKF-Bornholm

Anne Sofie Meldgaard, kontaktperson
Tlf. 26 84 08 03
asmeldgaard@gmail.com

BKF-Fyn

Frank Fenriz Jensen, kontaktperson
Tlf. 30 27 09 17
frankfenris@yahoo.dk

Erling Janum
erling.janum@nal-net.dk

Lone V. Petersen
lonev.petersen@gmail.com

Ingrid Duch

Lisbeth Krag

Pia Løye

BKF-København

Lise Seier Petersen, kontaktperson
Tlf. 98 66 40 66 / 25 12 79 19
mail@liseseierpetersen.dk

BKF-Midt- og Vestsjælland

Finn Lerkenfeld, udvalgsforperson
Tlf. 59 59 61 83
finnlerkenfeld@c.dk

BKF-Midtjylland

www.bkf-midtjylland.dk

bkf.midt@gmail.com

Mette Skriver, udvalgsforperson
Tlf.  20 64 15 67
mette_14s@hotmail.com

Steffen Tast, kasserer
Tlf. 40 37 21 78
steffentast@gmail.com

Verner Brems, pr/presse/webmaster
Tlf. 27 58 53 13
vernerbrems@vernerbrems.dk

Noelia Solvez
Tlf. 2237 0280
maildepas@gmail.com

BKF-Nordjylland

Jette Wistoft Noyes, forperson
Tlf. 23 71 89 53
no-yes@no-yes.dk

Bent Axel Olesen, kasserer
Tlf. 23 36 01 88
bao-art@stofanet.dk

Karina Meedom,  webmaster
Tlf. 26 74 02 36
kmeedom@hotmail.com

Pia Skogberg, webmaster
Tlf. 50 89 00 03
skogbergpia@gmail.com

Dolgora Havmøller Pedersen
Tlf. 22 42 05 17
ddolgor@hotmail.com 

Suppleanter:

Rikke Ehlers Nilsson
Scott Raby

BKF-Nordsjælland (tidl.Frederiksborg)

Josephine Ernst, forperson
Tlf. 22 25 36 60
josephine.ernst@gmail.com 

Marianne Schou-Nielsen, næstforperson
Tlf. 21 60 08 62
marianne_schou_nielsen@hotmail.com

Edel J. E. Hartvig Willerup, sekretær
tlf. 41 15 39 30
edel.hartvig@mail.dk 

Erik Reime, kasserer
Tlf. 23 20 30 95
erik@reime.dk

Christine Scherfig
Tlf. 48 39 11 90
christine@scherfig.dk

Petrucha Sehested
Tlf. 2044 6493
petrucha.sehested@gmail.com

BKF-Storstrøm

Parul Modha, kontaktperson
Tlf. 41 11 21 78
parul_modha@hotmail.com

BKF-Sydjylland

Nils Vollertsen, forperson
Tlf. +49 4621 28968
nils-vollertsen@t-online.de

Anne Lildholdt Jensen, kasserer
Tlf. 50 94 61 31
anne@atelier-etch.dk

Helle Koch
Tlf. 2990 6911
helle@kochnet.dk